Londonistan Gautam Malkani

ISBN: 9788374142052

Published:

Hardcover

431 pages


Description

Londonistan  by  Gautam Malkani

Londonistan by Gautam Malkani
| Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 431 pages | ISBN: 9788374142052 | 8.41 Mb

Londonistan to debiut, który stał się sensacją Targów Książki we Frankfurcie w 2005 roku. W Wielkiej Brytanii powieść ukazała się wiosną 2006 roku i błyskawicznie stała się bestsellerem. Prawa do przekładu nabyły wydawnictwa z kilkunastu krajów.MoreLondonistan to debiut, który stał się sensacją Targów Książki we Frankfurcie w 2005 roku. W Wielkiej Brytanii powieść ukazała się wiosną 2006 roku i błyskawicznie stała się bestsellerem. Prawa do przekładu nabyły wydawnictwa z kilkunastu krajów.Mieszkający w Londynie, dziewiętnastoletni Jas, bohater powieści i jednocześnie jej narrator, przyłącza się do gangu rówieśników - Hadrjita, Raviego i Amita - którzy przemoc uważają za manifestację odrębności.

Najbrutalniejszy jest sikh Hardjit, konfliktowy przywódca grupy. Pogardza tymi, którzy upodabniają się do białych. Nazywa ich kokosiakami, bo zupełnie tak jak orzech kokosowy na zewnątrz są brązowi, wewnątrz zaś biali. Ravi i Amit to Hindusi. Pierwszy jest całkowicie podporządkowany grupie, drugi – poza życiem gangu – ma na głowie rodzinne niesnaski związane ze ślubem brata. Jas, ostatni z całej czwórki, do niedawna sam jeszcze zaliczał się do kokosiaków. Teraz pragnie zerwać ze swą niechlubną przeszłością, zapomnieć, czego nauczył się w angielskiej szkole.

Na przeszkodzie stanie jednak wiele rzeczy. Przede wszystkim miłość do muzułmanki Samiry, która z pewnością nie zostałaby zaakceptowana przez kolegów.Po publikacji Londonistanu Malkani został okrzyknięty pisarzem posiadającym bezbłędny słuch literacki. Szokujące lingwistyczne eksperymenty i realistyczny sposób ukazania życia ulicznego gangu może przywodzić na myśl Mechaniczną pomarańczę. Malkani jednak, w przeciwieństwie do Anthonyego Burgessa, nie tworzy sztucznego języka, lecz potrafi doskonale przekładać młodzieżowy slang, mowę ulicy oraz hiphopowe teksty na znakomitą literaturę.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Londonistan":


donaldreporter.pl

©2008-2015 | DMCA | Contact us