Męski garnitur

Idealnie dopasowany garnitur to obowiązkowy element każdej męskiej garderoby. Jest wyrazem najwyższej elegancji podczas różnych uroczystości. Początkowo używany był przez mężczyzn z wysokich klas społecznych. Garnitur męski przeszedł długą ewolucję, aby przyjąć współczesną formę. Zachodzące zmiany owocowały w coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu spopularyzowanie go jako codziennego ubioru. Mniejsza ozdobność spowodowała, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Odznaczał się przede wszystkim wytwornymi tkaninami. Garnitur męski stał się uniwersalny podczas dziennych i wieczorowych uroczystości. Pojawiał się także również podczas spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu. Strój męski nieprzerwanie podlegał uproszczeniom, by w końcu zyskać współczesny wygląd. Do łask powróciły również kamizelki, które świetnie tworzą oryginalne trzyczęściowe zestawy.
W obecnych czasach każdy mężczyzna powinien mieć chociaż jeden elegancki garnitur. Nawet Panowie wykonujący niezobowiązujące, artystyczne zawody docenią możliwości, które oferuje im ten wyjątkowy strój męski. Choć  trendy z wybiegów często nawiązują wręcz do stroju sportowego, należy pamiętać że najbardziej wizytowym strojem jest właśnie garnitur. Każdy z panów z pewnością doceni klasyczne modele z lekko zwężanymi nogawkami. Będą one odpowiednie niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Co więcej, garnitur o odpowiedniej długości nogawek może dodać dodatkowych centymetrów wzrostu. Przyjrzyjmy się temu jakich zasad należy przestrzegać, aby wybrać model idealny dla siebie.
Garnitury męskie składają się z marynarki oraz spodni. Marynarka zależnie od fasonu jest bardziej luźna, wręcz workowata (to trend 2021!). Składa się z wsuwanych kieszeni, ozdobnej brustaszy oraz szykownych klap. Bardzo modne są modele dwurzędowe. Cenione są guziki z naturalnych materiałów. Drugim ważnym elementem garnituru są spodnie. Powszechnie obserwowane są źle dobrane spodnie, które zaburzają wizerunek mężczyzny. Tylko w stylu włoskim akceptowana jest długość spodni przed kostkę. Panowie mogą wybierać wśród spodni z dodatkowymi zakładkami na linii bioder (to kolejny hit 2021!). Spodnie powinny posiadać szlufki na pasek. Eleganckie spodnie garniturowe winny mieć odpowiedni do sylwetki krój. Wyróżnić można modele szerokie lub odpowiednio zwężane ku dołowi. Kiepskim wyborem jest noszenie spodni obcisłych, które niestety nie prezentują się szykownie.
Niezbędnym elementem eleganckiego garnituru męskiego jest koszula. Najlepszą opcją będzie klasyczna biel. Współcześnie Panowie mogą wybierać spośród rozmaitych krojów koszul. W stylizacjach biznesowych królują blade szarości. Koszule występują w kilku krojach – regular, slim oraz super slim. Dostępne desenie powodują, że świetnie dobrana koszula sprawdzi się w rozmaitych stylizacjach. Męski dress code dopuszcza w zasadzie wyłącznie koszule z długim rękawem.
    Panów, którzy wciąż szukają swojego ideału zapraszamy do skorzystania z asortymentu marki. Jej znakiem firmowym są przede wszystkim wysokogatunkowe garnitury męskie. W asortymencie marki znajdują się również liczne dodatki, dzięki którym każdy elegancki mężczyzna może prezentować się zjawiskowo. 
Powrót do góry