Koszule dla kobiet

            Klasyczna biała koszula , w parze z podstawowym białym t-shirtem są fundamentami damskiej szafy. Panie na całym świecie nie wyobrażają sobie swoich stylizacji bez ich wkładu. Zawdzięczając swoją jakość dobrym gatunkowo tkaninom służą przez lata i dodadzą szyku każdej stylizacji. Korzyści, które oferują są wybitnie funkcjonalne i sprawdzą się o każdej porze roku. Rzućmy okiem na tych fenomenalnych ambasadorów damskiego stylu business oraz casual.

            Pierwotnie koszula damska była noszona pod sukniami jako warstwa bieliźniana. Minęło wiele czasu zanim zaakceptowano używanie jej jako warstwy wierzchniej. Znaczące dla mody damskiej były wydarzenia I i II wojny światowej. Panie musiały przejąć niektóre z męskich ról. Z uwagi na wykonywanie rozmaitych zawodów zaczęły zakładać także męskie stroje. Z powodu trudnej sytuacji modyfikowały je dostosowując do swoich kobiecych sylwetek. To właśnie w tym okresie z okładek gazet spoglądają na nas uśmiechnięte panie w męskich koszulach oraz uniformach roboczych. Stały się symbolem pracy u podstaw oraz rewolucji modowej. To także czas, w którym panie mogły uwolnić się nie tylko od ucisku gorsetu, ale także od nierówności społecznej. Trendy tamtych lat udowadniają jak wiele zmieniło się w modzie damskiej, w której zaczęto iść na wiele kompromisów.

            Obserwując współczesne wybiegi można uznać, że moda damska nie ma granic. W obecnych czasach każda kobieta może wyrażać swoją osobowość oraz poglądy przez modę. Damskie ubiory pozwalają na stworzenie wygodnych propozycji, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Zasadniczym elementem mody damskiej jest biała koszula. W szczupłym kroju jest wyrazem czystej elegancji. Każda kobieta powinna mieć swój idealny egzemplarz w szafie, bo dzięki niemu ma  niezliczone możliwości. Koszula z klasycznym kołnierzykiem sprawdzi się jako baza dla klasycznej garsonki biurowej. Połączona z bardziej fantazyjną spódnicą midi będzie zgraną parą. Panie mogą pozwolić sobie na bardziej oryginalne i fantazyjne kroje. Przykładem są ciekawe wiązania pod szyją czy wytworne żaboty. Współczesną modyfikacją klasyki są także koszulowe sukienki w typie szmizjerki. Mając to na uwadze, nie trudno dostrzec uniwersalność białej damskiej koszuli.

            Panie, które wciąż poszukują swoich idealnych białych koszul zapraszamy do skorzystania z cieszących się uznaniem propozycji marki Lavard. W ofercie marki znaleźć można modele o najwyższej jakości thanin oraz niesztampowych krojach. Dzięki nim można stworzyć rozmaite stylizacje, które zachwycą najbardziej wymagające gusta. Zapraszamy do odświeżenia swojej szafy korzystając z klasycznych modeli marki Lavard.

Powrót do góry